ABPDANN030PGAA5
Honeywell
Pressure Sensor 0psi to 30psi Gage 6-Pin DIP Module
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ABPDANN030PGAA5
  • fournisseur:
    Honeywell
  • Référence:
    ABPDANN030PGAA5
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    PCB Through Hole
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 30 psi
  • Media:
    Air,Gas
  • Output Voltage:
    0.5 to 4.5 V
  • Response Time:
    1 mS
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    8 x 11 x 10.63 mm