135-103FAD-J01
Honeywell
Discrete Thermistor
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Discrete Thermistor
Product Highlights:
  • Ideal for highly automated assembly
  • Available on tape and reel
  • Time constant: 4 second in still air maximum
  • Designed for applications which demand reliability at low cost
  • Uniform dimensions are ideally suited for automated assembly
  • Rugged DO-35 glass encapsulation
Search Keywords: 135103FADJ01
  • fournisseur:
    Honeywell
  • Référence:
    135-103FAD-J01
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Type:
    NTC
  • Mounting:
    PCB Through Hole
  • Accuracy:
    ±10 %
  • Sensitivity Index:
    3420 K
  • Thermal Time Constant:
    4 s
  • Operating Temperature:
    -60 to 300 °C
  • Resistance @ 25C:
    10k ohm
  • Description of Terminals:
    28.6mm leads
  • Dimension:
    2mm dia.