TC42X-2-102E
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 25% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (2.2 X 2.8 X 0.8mm) Footprint SMD T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TC42X2102E
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    TC42X-2-102E
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Mounting:
    Surface Mount11434
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Footprint11449
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2511450%
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    2.2 x 2.8 x 0.811440mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C