- SRU8028-101Y
SRU8028-101Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 750mA 390mOhm DCR 3131 T/R
Description
Search Keywords: SRU8028101Y
fournisseur:Bourns
Référence:SRU8028-101Y
Reel Pack:
1500 -
Inductance:100 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:30 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:0.75 A
Maximum DC Resistance:0.39 Ohm
Operating Temperature:-40 to 125 °C