SRU3028-100Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 720mA 160mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRU3028100Y
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRU3028-100Y
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    720 mA
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C