SRR6603-1R0ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 3A 40mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR66031R0ML
  • Référence:
    SRR6603-1R0ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3 A
  • Maximum DC Resistance:
    40 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C