SRR6040A-560M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 10KHz Ferrite 860mA 190mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRR6040A560M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRR6040A-560M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    56 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.86(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.19 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C