SRR4028-331Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 16.48Q-Factor Ferrite 300mA 1.7Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR4028331Y
  • Référence:
    SRR4028-331Y
    EAR99
    500
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    0.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C