SRR1260A-470M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 86mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRR1260A470M
  • Référence:
    SRR1260A-470M
    EAR99
    600
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.6(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.086 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C