SRR1240-100M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A 32mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1240100M
  • Référence:
    SRR1240-100M
    EAR99
    800
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.032 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C