SRR1208-472KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7mH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 280mA 9.6Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208472KL
  • Référence:
    SRR1208-472KL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    4700 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.28 A
  • Maximum DC Resistance:
    9.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C