SRR1208-103KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10mH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 180mA 19.2Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208103KL
  • Référence:
    SRR1208-103KL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    10000 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.18 A
  • Maximum DC Resistance:
    19.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C