SRR0908-153YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 15mH 15% 1KHz 130Q-Factor Ferrite 80mA 40Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908153YL
  • Référence:
    SRR0908-153YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    15000 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.08 A
  • Maximum DC Resistance:
    40 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C