SRR0805-470Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 750mA 280mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0805470Y
  • Référence:
    SRR0805-470Y
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.28 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C