SRR0603-100ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 1.1A 0.12Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRR0603100ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRR0603-100ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.12 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C