SRP6540-100M
Bourns
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 4A 78.5mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRP6540100M
  • Référence:
    SRP6540-100M
    EAR99
    1200
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0785 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C