SRP4012TA-R47M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 6A 20mOhm DCR 1616 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP4012TAR47M
  • Référence:
    SRP4012TA-R47M
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    0.47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.02 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C