SRP4012TA-2R2M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 2.8A 80mOhm DCR 1616 Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRP4012TA2R2M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRP4012TA-2R2M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.08 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C