SRP1038C-8R2M
Bourns
Power Inductor (SMD), 8.2 uH, ± 20%, 9 A, Shielded, 13.5 A, 11mm x 10mm x 3.8mm
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRP1038C8R2M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRP1038C-8R2M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
Tools/3D Models +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 19
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 19 in-stock or the regular minimum order quantity of 150