SRN8040-470M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN8040470M
  • Référence:
    SRN8040-470M
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.19 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C