SRN8040-2R2Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 6.3A 0.013Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN80402R2Y
  • Référence:
    SRN8040-2R2Y
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    6.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.013 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C