SRN8040-220M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 8 x 8 x 4mm - 22 µH - 100KHz - 2.2A - 100m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRN8040220M
  • Référence:
    SRN8040-220M
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C