SRN6045-101M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.7A 0.494Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN6045101M
  • Référence:
    SRN6045-101M
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.494 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C