SRN5040-4R7M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 5 x 5 x 4mm - 4.7 µH - 100KHz - 3.1A - 35m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRN50404R7M
  • Référence:
    SRN5040-4R7M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.035 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C