SRN5040-150M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 1.8A 96mOhm DCR 2020 T/R
Description +
Search Keywords: SRN5040150M
  • Référence:
    SRN5040-150M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.096 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C