SRN5020-220M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 312mOhm DCR 2020 T/R
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SRN5020220M
  • Référence:
    SRN5020-220M
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    312 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C