SRN5020-1R0Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.6A 25mOhm DCR 2020 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRN50201R0Y
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN5020-1R0Y
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    1 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    25 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C