SRN4012TA-100M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.1A 180mOhm DCR 1515 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012TA100M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN4012TA-100M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.18(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C