SRN3015-1R0Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz 16Q-Factor Ferrite 2.35A 0.048Ohm DCR 1212 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
Description +
Search Keywords: SRN30151R0Y
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN3015-1R0Y
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    1 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.35 A
  • Maximum DC Resistance:
    48 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C