SRN3015-180M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 18uH 20% 1MHz 17Q-Factor Ferrite 650mA 546mOhm DCR 1212 T/R
Description +
Search Keywords: SRN3015180M
  • Référence:
    SRN3015-180M
  • COO:
    MY
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    650 mA
  • Maximum DC Resistance:
    546 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C