SRN3015-101M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 3 x 3 x 1.5mm - 100 µH - 1MHz - 290mA - 2.92 Ohm.
Description +
Search Keywords: SRN3015101M
  • Référence:
    SRN3015-101M
  • COO:
    MY
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    290 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.92 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C