- SRN3010-470M
SRN3010-470M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 1.92Ohm DCR 1212 T/R
Fiche technique ACCESSOIRES
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description
Search Keywords: SRN3010470M
fournisseur:Bourns
Référence:SRN3010-470M
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:MY
2000 -
Inductance:47 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:1.92 Ohm
Operating Temperature:-40 to 125 °C