SRN3010-330M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 3 x 3 x 1mm - 33 µH - 100KHz - 500mA - 1.32m Ohm.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRN3010330M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN3010-330M
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.32 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C