SRN1060-470M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 2.5A 110mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRN1060470M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN1060-470M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.11 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C