SRN1060-330M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.15A 72mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRN1060330M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN1060-330M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.15 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.072 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C