SRN1060-221M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 1A 460mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN1060221M
  • Référence:
    SRN1060-221M
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.46 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C