SRF0703-4R7M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH/18.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.09A/1.55A 40.6mOhm/242mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRF07034R7M
  • Référence:
    SRF0703-4R7M
  • Inductance:
    4.7,18.8 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.09,1.55 A
  • Maximum DC Resistance:
    40.6,242 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C