SMCJ200A
Bourns
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The SMCJ200A is a unidirectional Transient Voltage Suppressor (TVS) diode in an SMC package, featuring a working peak reverse voltage of 200V.
Search Keywords: SMCJ200A
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SMCJ200A
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Configuration:
    Single
  • Family:
    SMCJ200A
  • Maximum Peak Pulse Current:
    4.6 A
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    324 V