SMBJ170A
Bourns
TVS Diode Single Uni-Dir 170V 600W 2-Pin SMB T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ170A
  • Référence:
    SMBJ170A
    3000
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Maximum Clamping Voltage:
    275 V
  • Maximum Peak Pulse Current:
    2.2 A
  • Configuration:
    Single
  • Family:
    SMBJ170A
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 2,112
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 2,112 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000