SMBJ160A
Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 160V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ160A
  • Référence:
    SMBJ160A
    3000
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Family:
    CD214B-T160A
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    2.3 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    259 V