SF-0603F050-2
Bourns
Fuse Chip Fast Acting 0.5A 50V SMD Solder Pad 0603 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SF0603F0502
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SF-0603F050-2
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    1.6 x 0.8 x 0.45 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    0.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    50 V