SDR1307A-101K
Bourns
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.9A 180mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR1307A101K
  • Référence:
    SDR1307A-101K
    EAR99
    400
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.9(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.18 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C