SDR1307-8R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 5.8A 19mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR13078R2ML
  • Référence:
    SDR1307-8R2ML
    EAR99
    400
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    5.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    19 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C