SDR1305-102K
Bourns
Inductor Power Wirewound 1mH 10% 100KHz 41Q-Factor Ferrite 460mA 2.35Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1305102K
  • Référence:
    SDR1305-102K
    EAR99
    600
  • Inductance:
    1000 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.46 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.35 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C