SDR0805-100ML
Bourns
Inductor Power - Wirewound - 7.8 x 7.8 x 5.3mm - 10 uH - 1KHz - 2.3A - 70m Ohm.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0805100ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0805-100ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C