SDR0703-1R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.9A 52mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR07031R8ML
  • Référence:
    SDR0703-1R8ML
  • Inductance:
    1.8 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    52 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C