SDR0703-101KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 100uH 10% 100KHz 33Q-Factor Ferrite 0.27A 1.56Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0703101KL
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0703-101KL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    270 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.56 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C