SDR0503-180ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 18uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 950mA 210mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0503180ML
  • Référence:
    SDR0503-180ML
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    950 mA
  • Maximum DC Resistance:
    210 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C