SDR0503-102KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 11.5Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0503102KL
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0503-102KL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    1 mH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    110 mA
  • Maximum DC Resistance:
    11.5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C