SDR0403-4R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.7A 0.094Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR04034R7ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0403-4R7ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    94 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C